OLOMOUC

UPOL

První studentská protestní akce pod heslem „Řekněme své ne školské reformě!“ vypukne v úterý 28. února od 15:30 na nádvoří Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
Půjde o shromáždění nespokojených olomouckých studentek a studentů, kteří se pak z
nádvoří přesunou na jiné místo dění –  přímo do auly FF UP (Křížkovského 8), kde se v 17:00 uskuteční Speciál Martina Veselovského, moderátora České televize, na téma chystané vysokoškolské reformy. Akci bude živě přenášet Český Rozhlas Radiožurnál.

Zúčastnit se bude moci kdokoliv z publika, dotazům bude čelit náměstek pro výzkum a vysoké školy Ivan Wilhelm, děkan FF UP Jiří Lach a rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Den vyvrcholí protestní akcí VÁM UNIVERZITY NEDÁME!, kdy studenti budou aulu FF UP
okupovat přes noc a střežit tak univerzitu před politickými zloději.

Od 19 hodin obsadí studenti a akademičtí pracovníci na celou noc přednáškový sál NC518 v areálu Neředín. Na programu bude diskuze na téma věcných záměrů o vysokých školách a o finanční pomoci studentů za účasti JUDr. Marka Hodulíka, promítání záznamů z konferencí a rozhovorů.

Akce bude zakončena společným přespáním v sále – symbolicky se tak budeme strážit akademickou půdu před zájmy cizch subjektů. Karimatky, spacáky či polštářky proto s sebou!

Reklamy